18 Kasım 2013 Pazartesi

Bir E-Ticaret Sitesi Açarken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?


Öncelikle E-ticaret siteniz güvenli olmalıdır. Kredi kartı ile işlem yapacak olan müşterilerinizin kredi kartı numaraları 128bit SSL şifreleme sistemi ile korunmalıdır. 3D secure ile sitenize güvenli bir şekilde sanal pos kurulumu yapılabilinmelidir. Yönetim panelinizin güvenliği tam olarak sağlanmalıdır.
Daha Sonra e-ticaret sitenizi tamamen yönetebiliyor olmanız gerekir. Ürün ekleme, siparişleri kontrol etme, genel site tasarımında değişiklikler yapabilme gibi yönetimleri e-ticaret paketi alacağınız yerde verilecek olan eğitimler sayesinde öğrenmeniz gerekmektedir. Sitenizi tamamen yönetebilir hale gelmeden kesinlikle e-ticaret sektöründe başarılı olamazsınız.Seo eğitimleri almalısınız. Seo eğitimleri arama motorlarında daha iyi sıralamalara gelebilmeniz için verilmesi gereken eğitimlerdir. Bu eğitimler sayesinde sitenize daha fazla kullanıcı çekebilirsiniz.
Üçüncü olarak reklamlarınızı yönetebilmelisiniz. E-ticaret sitenizi açtıktan sonra google adwords gibi bir çok yere reklam vermeniz gerekebilir. Reklamlarınızı nasıl düzenleyeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bunların yanı sıra yüksek kullanıcı trafiğine sahip olan sitelerden de reklam alabilirsiniz.
Yukarıda bahsedilenleri yapabilmek için tek yapmanız gereken bu özelliklere sahip olan bir eticaret yazılım firması ile tanışmanız. Bu tarz hizmetleri sunan firmaların ürünlerini incelemeniz de yarar var.E-Ticaret öncelikli olarak güven işidir. Ucuz veya bedava e-ticaret yazılımları aldatmacasına kanmamak Kurumsal firmalar ile çalışmak çok önemlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
E-Ticaret Platformu