4 Nisan 2013 Perşembe

Sinema Sanatçıları E-Ticaret Sitesi Açsaydı Ne Olurdu ?

 

Girişimcisiniz veya e-ticaret sektörüne girip internette sanal mağaza açmak istiyorsunuz.Ancak aklınızdaki fikir netleşmemiş veya fikirler arıyorsunuz ? Peki öyle ise yıllardır sinemada izlediğimiz sanatçılar size bir fikir verebilir mi diye düşündük ve sinema sanatçılarımızın e-ticaret siteleri olsaydı ne olurdu diye sorduk ; sorunun yanıtını Türkiye’nin  e-ticaret altyapı devi Neticaret Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu’ndan aldık.
İşte Neticaret Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu’na göre sinema sanatçıları eğer açsaydı nasıl e-ticaret sitesi açabilirdi  sorusuna yanıtı :
 
1-Kadir İnanır :  Türk sinema tarihinin en önemli jönlerinden olan Kadir İnanır bir e-ticaret sitesi açsaydı sanırım tesbih,palto ,atkı gibi ürünlerin olduğu biraz maço erkeklerin tercih edeceği ürünleri satardı.
2-Cüneyt Arkın :  Büyük usta Arkın , açacağı e-ticaret sitesinde öncelikle tarihi filmlerde kullanıma uygun kıyafetler ve  sonrasında aksesuar ürünlerinin olduğu bir satış sitesi açabilirdi.
3-Kenan İmirzalıoğlu : Son zamanların en popüler oyuncularından olan İmirzalıoğlu  e-ticaret sitesinde av ve spor malzemeleri ürünleri satabilir diye düşünüyorum. Malumunuz  İmirzalıoğlu genelde sert rollerde oldukça başarılı.
4-Türkan Şoray : Türk sinemasının Sultan’ı Türkan Şoray özellikle güzelliği ve zerafeti ile hep ön planda oldu.Usta sanatçının e-ticaret sitesi olsa olsa güzellik ve bakım ürünleri satışı yapan bir site olurdu diye düşünüyorum.
5-Cem Yılmaz :  Artık hepimiz O’nun espirilerine gülüyor  O’nu izliyoruz.Ancak usta komedyen tam bir araba tutukunu. Bu tutkusunun açabileceği bir e-ticaret sitesine de yansıyacağını düşüyorum.Cem Yılmaz açsaydı eğer bir otomobil aksesuarları ve kiralama e-ticaret sitesi açabilirdi diyebilirim.
6-Şener Şen : Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük Usta Şener Şen özellikle hafızalarımıza ağa rollerindeki tiplemesi ile kazınmıştır. Bu nedenledir ki  Şener Şen açsaydı bir köy ürünleri ve giysileri e-ticaret sitesi açması mümkün olabilir.
7-Adile Naşit : Ailemizden biri olarak gördüğümüz rahmetli Adile Naşit eğer hayatta olsaydı açacağı e-ticaret sitesi mutlaka çocuklara yönelik ürünlerle dolu olurdu.Kitap , oyuncak ve çocuk giysileri e-ticaret sitesinde olurdu diye düşünüyorum.Malumunuz büyük usta çocuklara olan sevgisi ile bilinirdi.
8-Fatma Girik : Türk sinemasının en önemli kadın karekterleri yaratıcılarından olan Girik özellikle filmlerindeki anne rolleri ile kalplerde taht kurdu.Bu nedenledir ki sanatçının anne-çocuk ürünlerine yönelik bir e-ticaret sitesi açması düşünülebilinir.
9-Sadri Alışık : Özellikle turist Ömer karekteri ile hafızalarda yer edinen sanatçı, eğer hayatta olsaydı eminim ki turistler için turistik ürünler üzerine bir e-ticaret sitesi açardı.
10-Tarık Akan :  Bir döneme damgasını vuran ve gençliğinde yakışıklığı ile kızların başını döndüren usta oyuncu eğer açsaydı kendisine gıpta ile bakan erkeklere için yön verecek  erkek bakım ve giyim ürünleri üzerine bir e-ticaret sitesi açardı.
11-Hülya Koçyiğit :  Hem sinemada hem de özel hayatında hanımefenliği ile bilinen sanatçı eğer açsaydı mutlaka  bayan giyimi veya şal üzerine bir site açardı diye düşünüyorum.
12-Ata Demirer ve Şahan Gökbakar :  İki önemli komedyen de insanları güldürmekte oldukça ustalar.
Ata Demirer ‘in Çanakkale ve Ezine tutukusu herkesçe biliniyor.Bu nedenle kendisinin ege ürünleri ve peynirlerinin satışının olduğu bir site açması beklenebilinir.Şahan Gökbakar ise özellike rahat kıyafet tutkusu ile biliniyor.Bu nedenle erkek ve bayan aşortman  ve gecelik ürünlerinin satışının olduğu bir e-ticaret sitesi açması şaşırtıcı olmaz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
E-Ticaret Platformu