14 Mayıs 2012 Pazartesi

İnternetten Satış İçin 10 Altın Tavsiye1-Firma olarak kendinizi yani firmanızı  çok iyi tanıtın:
Ne yaptığınızı,ne zamandır yaptığınızı ,açık iletişim bilgilerinizi ve varsa referanslarınızı mutlaka sitenizde belirtin.
2-İyi bir izlenim için profesyonel tasarım hizmeti mutlaka alın:
Sitenizde özgün bir tasarım olsun.
Kendinizi müşterinin yerine koyun ve siz olsaydınız kendi sitenizi beğenir miydiniz sorusuna cevap arayın.(En iyi Tasarım çözümleri için Neticaret firmasını tercih edebilirsiniz.)
3-Net ve açık olun.
Sattığınız ürünleri net olarak belirtin,sade ve yalın bir dille anlatın.
4-Kargolama ve Gönderim:
İnternetten alışveriş yapan insanların çoğu kargo sürecinin ve teslimatın  hızlı yapılmasını istiyorlar.
Beklemek bir müşterinin hoşuna gitmiyor.Bu bağlamda müşterinin aldığı ürünü firmanızın logosu ile kaplı bir pakette hızlı sevk edin.Genç giden ürün şikayet oluşturur ve geri dönüşü de olumsuz olur.
5-Gizlilik ve Özellik :
Müşterilerinizin bilgi ve siparişlerini gizli tutmalısınız ve hiçbir suretle paylaşmamalısınız
6-Güvenlik:
Müşterinin güvende olduğu,sitenizin güvenli bir yapı ile hizmet verdiğini mutlaka göstermeniz gerekiyor.Sitenin güvenlik sertifikalarını ve belgelerini sitenizde yayınlayın.E-Ticaret altyapı sağlayıcınız Neticaret gibi güvenli firmalarsa mutlaka sitenizde bunu belirtin.Yapabiliyorsanız 3D Güvenli ödeme sistemini sitenizde kullandırın.
7-Gerçekçilik
Sabırlı olun. 1 günde veya 1 ayda sitenizin satışlarının tavan yapacağını düşünmeyin yoksa yanılırsınız.Sabırlı ve gerçekçi bir yolla ,doğru ürün,iyi hizmet,iyi fiyat avanjı sunma ve reklam yapmaya mutlaka özen gösterin.
8-Müşterinizle Sürekli İrtibat Halinde Olun
Müşterilerinizin yada sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerin öneri,istek ve beklentilerini dikkate alın ve inceleyin.Sitenizde müşteri ile sürekli temas kuracağınız iletişim veriniz olması gerekiyor.Hatta yapabiliyorsanız canlı destek modülü sitenize kurun.Müşteri dinlendiğini ve kendisine değer verildiğini gördükçe hem mutlu olacak hemde sizi tavsiye edecektir.
9-Logo ve Kurumsallık
Şirketinizin yani sitenizin logosunun doğru ve düzgün ,yaptığınız işe yakışır ve uyumlu olması gerekir.Unutmayın ki müşteri her zaman sizi logonuzdan tanıyacaktır.Logonuz sizin müşterinin benliğine girme yolunuzdur.Neticaret firmasından bu anlamda destek alabilirsiniz.
10-Kendinize güvenin ,Yılmayın ve İş ortaklarınızı Doğru Seçin:
Sitenizi açmadan önce kararlılığını sürdürebilir olduğundan emin olun,önünüze çıkacak engellerden yılmayın ve kendinize güvenin.Çalıştığınız e-ticaret sanal mağaza sağlayıcınızı doğru seçin.Sektörde çok fazla hazır e-ticaret paketi sunan firma var.Ancak çoğu güvensiz ve Google uyumsuz.Ucuza kaçmak yerine kaliteli,iyi ve güvenilir iş ortaklarını seçin.Bu konuda Neticaret firmasını tavsiye ederiz.
Eğer kendi ürünlerinizi satmanın yanısıra başka ürünlerde satacaksanız firmanıza entegrasyon ile ürün koymayı unutmayın.

Serkan HACIÖMEROĞLU / Sosyal Medya Uzmanı

1 yorum:


  1. Girişimci
    çevrelerce takdir edilen ticaret ile ilgili bütün kurallar paylaşılmış.

    YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
E-Ticaret Platformu