12 Aralık 2015 Cumartesi

E-Ticaret'te Mobil Yükselişi Devam Ediyor !İnceleme ve aratırma sonuçlarıma göre ortaya çıkan en bariz bilgiler; kişilerin e-ticaret kullanmasını sağlayan en önemi etkenlerin, güven, uygun fiyat ve iade kolaylığı olduğu açığa çıkıyor.
Türkiye genelinin yüzde 14’lük bir bölümü, online alışveriş yapmayı tercih ediyor ve  bu yüzde 14’lük kısım içerisindeki dağılım; her üç kişiden birinin 15-25 yaş arası, alışveriş yapan dilimin yüzde 50 oranının 15-35 yaş arası ve en çok alışveriş yapan kitlenin ise öğrenciler olduğu belirtmem gerekiyor.
Yine söz konusu bu yüzdelik kesimde öğrenciler dışında yer alan online alışveriş yapan bireylerin büyük çoğunluğu, özel sektörde çalışan kimselerden oluşuyor.
Kullanıcıların online alışveriş aracı kullanım oranları ise %yüzde 15 cep telefonu, yüzde 5 tablet ve yüzde 80 bilgisayar olarak görülüyor.
Mobil  yükselişte!
Bu dağılım ile ilgili olarak dikkat çeken e-ticaret araştırma verisi ise, online alışveriş yapan bireylerin, alışverişlerinin yaklaşık %50-60’lık bölümünü, mobil aracılığıyla gerçekleştiriyor olması!
Online alışveriş yapan bireylerle ilgili bir diğer detay ise; bireylerin online alışveriş yapamadan önce, alacaklarını ürünleri mağazalara giderek incelemeleri oluyor. Bu durumu, online alışveriş yapan her 5 kişiden 1’i uyguluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
E-Ticaret Platformu